середа, 10 квітня 2013 р.

Презентація книги А. Дімарова «Для чого людині серце»

  28 березня 2013 року в читальній залі бібліотеки відбулася презентація книги Анатолія Дімарова «Для чого людині серце» (Дімаров А. Для чого людині серце/ худ. оформл. Дитяча художня студія «Гармонія норм» с. Рівне кер. В. Лисенко.- К.: Український пріоритет, 2012)

  Метою заходу було ознайомлення відвідувачів з творчістю студії образотворчого мистецтва та дизайну «Гармонія норм» (керівник Лисенко Валерій Андрійович), з роботами художників – початківців: Антона Мурси та Олега Вихристюка, роботи яких увійшли як ілюстрації до книги А. Дімарова «Для чого людині серце».

    На презентацію були запрошені – сільський голова Неділько В.С., місцевий поет Петриченко П.С., вчителі та учні шкіл, учасники студії «Гармонія норм».

   З вступним словом виступила бібліотекар Стасюк М.М. , яка акцентувала увагу на проблемах виховання юних громадян України. Пріоритетним сьогодні є нова якість позашкільної освіти – діяльність гуртків, секцій, юнацьких творчих клубів та ін., і перед бібліотекарями постає завдання посилення різноманітних напрямків роботи, спрямованої на формування і розвиток творчих здібностей дітей та молоді. На даний час, це є одним з ключових завдань, визначених Президентом України.

    Тому важливу роль у справі естетичного виховання, залучення їх до книги, виконують культурно-мистецькі заходи, присвячені творчості односельців. 

 
 Популяризація серед населення видань з образотворчого мистецтва є одним з найдоступніших засобів прилучення людини до мистецтва, виховання у неї бачення краси й досконалості у навколишньому середовищі надихнуло обрати такий вид діяльності як бібліотека – виставкова зала. По мірі своїх можливостей бібліотекарі намагатимуться створювати та проводити виставки на різні теми, а особливим буде те, що вся ота краса створена руками дітей та дорослих які живуть поруч з нами. 

       Про те хто такий Анатолій Дімаров, присутнім розповіла завідуюча бібліотекою Козуля О.О. Ознайомила з біографією письменника, звернула увагу на те, в які нелегкі часи довелося створювати письменнику свої твори, в яких змальовував роки примусової колективізації, голодомору 1932-1933рр., масових репресій – відрізки історії, на які було накладено суворе табу. Провела огляд творів письменника, які були написані для дітей – «Блакитна дитина», «На коні і під конем», «Про хлопчика, що не хотів їсти» та ін., після чого презентувала видання «Для чого людині серце». Книга вийшла з друку в Києві в 2012 році, у видавництві « Український пріоритет», художнє оформлення виконано вихованцями Дитячої художньої студії «Гармонія норм», керівник Валерій Лисенко с. Рівне Новоукраїнського району . Наголосила на тому, що дуже приємно, що саме роботи місцевих художників прикрасили це чудове оповідання. Цим твором письменник підкреслює, що тільки серце відрізняє справжню Людину від дерев’яного чоловічка, дає можливість насолоджуватись життям, навіть жертвувати ним заради іншої людини, що саме серце є справжнім багатством людської душі. 

    Як проходив творчий процес створення ілюстрацій до книги та з виставкою картин О. Вихристюка та А. Мурси познайомив керівник студії. Він розповів, що здобутки та плани учасників студії, подякував місцевій владі за гарні умови для різнобічного розвитку дітей: це і студія, і танцювальний і драматичний гуртки, працює музична школа, належна увага приділяється закладам культури.

А сільський голова, Неділько Віктор Сергійович наголосив, що й надалі буде надавати допомогу розвитку дитячої творчості. Про те як важливо й гостро стоїть питання виховання підростаючого покоління, та як він гордиться учнями які своєю наполегливою працею прославляють рідне село за його межами.

На закінчення, місцевий поет Петриченко П. С. теж звернувся до учнів, з тим, щоб вони і надалі не покидали своєї творчої роботи, що не усім дано від природи бачити ту красу навколо себе яку бачать поети та художники. Він прочитав учасникам заходу декілька своїх віршів про добро, милосердя та красу людської душі і що саме цю красу берегти молодим.

Немає коментарів:

Дописати коментар